Özel İlgi Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

7 / 24 Bize Ulaşın

0212 506 05 66

ONLİNE RANDEVU INTERNATIONAL PATIENTS
Dahiliye

Dahiliye

İç hastalıkları (Dahiliye) bölümü, erişkin hasta grubunun tüm şikayetlerinin ilk başvuru ve çözüm bölümü olmakla beraber çocukluk çağını aşmış bireylerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeleri yapar.
Bu sisteme ait organların fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmetini verir. Bunun yanı sıra sağlık hizmeti verdiği her bireyi kendisini hastalıklarda koruması için alınması gereken önlemler konusunda
bilinçlendirir ve yönlendirir. İç hastalıkları (Dahiliye) bölümü şeker hastalığı, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, kan hastalıkları, sindirim sistemi ( mide ve barsaklar ) hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, solunum sistemi hastalıkları, hormon hastalıkları ve şişmanlık gibi problemlerinizde başvurmanız gereken bir bölümdür. Bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak İç hastalıkları (Dahiliye) bölümü kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber hastanın şikâyetlerinin bu bölümlerin hangisi ile ilgili olduğunun ayırt edilmesi, hastayı bir bütün olarak değerlendirmek ve tanı koymak için hastanın öncelikle genel dâhiliye uzman tarafından görülmesi gerekir.