Özel İlgi Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

7 / 24 Bize Ulaşın

0212 506 05 66

ONLİNE RANDEVU INTERNATIONAL PATIENTS
Neden Psikoloji? Neden Psikolog?

Neden Psikoloji? Neden Psikolog?

19.yüzyılın sonlarında bağımsız bir bilim haline gelen psikoloji, felsefenin etkisinden kurtularak pozitif bir bilim olma yolunda ilerlemeye başlamıştır.

Psikoloji;
İnsan ve hayvan davranışlarını ve altında yatan etmenleri inceleyen pozitif bir bilim dalıdır. Amaçları; davranışları tanımlama, davranışları anlama, davranışları önceden kestirebilme ve kontrol etme olarak sıralayabiliriz.

Psikolojide farklı yaklaşımlar, farklı tedavi yöntemleri kullanılmaktadır, kimi yaklaşımda;
Bilinç ve bilincin yapısı ile ilgiliyken, kimi yaklaşım algı üzerinde, kimi zaman zihin işleviyle ilgilenerek kendi aralarında ayrışmışlardır. 21.yüzyıla geldiğimizde çok farklı tedavi planlamalarına, çok çeşitli pekiştirmeli geri bildirimsel ödevler ile birçok danışanın çok verim alarak iyileşme durumlarını gözlemlemekteyiz.

Hayatın her noktasında psikoloji esintisine rastlamak mümkün, stres ve kaygı ve öfkenin birleşmesiyle beraber başlayan mutsuzluk örüntüsü ve ardında saklı kalmış patoloji hikayeleri veya en soft haliyle kötü geçirilen çocukluk travmaları ve aşılamamış istismarların günümüze yansıması sonunda yaşanılan çökkünlük… Kendinizi çaresiz, mutsuz hissettiğiniz anlar oluyorsa, çıkış noktası bulmakta zorluk yaşıyorsanız psikoterapi desteği almanız gerekmektedir. Uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde; danışanlarına iç görü kazandırmayı amaçlayan psikoterapilerde, aynı zamanda çözümsüz kalınan olayları çözmede ve savunma mekanizmalarının doğru kullanılması konusunda büyük destek sağlamaktadır.

Giderek önemi daha iyi anlaşılan psikoloji bilimi birçok kişiye ışık tutmaya ve insanları çaresizlik noktasında destekleyerek onları motive etmeye kimi zaman yaşadıkları travmalar la, başarısızlıklarla yüzleştirmeye kimi zamanda stres ve kaygı yönetimi konusunda destek olduğundan ötürü birçok danışan iyi ki psikoloji iyi ki psikolog desteği cümlesini kullanır. Ruh ve beden sağlığı parçalanamayan bir bütün olduğundan ötürü, psikoterapinin gücüne inanın. Terapi desteğiyle daha sağlıkla bir bakış açısı kazanmanız hayata dört elle sarılmanız dileğiyle..